Volební program

Volební program má status vlajky, která vlaje nad každou politickou stranou. Často je právě tím, co rozhodne u voliče, než vhodí do urny svůj hlasovací lístek. A přesto po volbách bývá přehlížený a zapomenutý. My bereme náš program vážně. Co jsme Vám slíbili, na tom pracujeme. Šest věží, spojených zdmi nymburských hradeb, šest důležitých společenských témat pro život.

AKTUALIZOVÁNO 4/2021

Věž č. 1 - OBČAN A BĚŽNÝ ŽIVOT VE MĚSTĚ

VÝSTAVBA LÁVKY PŘES LABE - Celý projekt jsme přebírali ve fázi vybraného návrhu budoucí podoby. Projektování i všechny další fáze jsme již řešili my. I díky velmi intenzivní komunikaci se SFDI se podařilo získat dotaci na sto procent uznatelných nákladů. Občané si zvykli na přívoz, i přes značné komplikace jsme jeho fungování zajistili až do doby, kdy bude nová lávka hotová. Náklady na provoz Blanice pokryje z velké části nově získaná dotace z kraje.

VÝSTAVBA LÁVKY PŘES ZDYMADLO - Projekt byl hotov před naším příchodem na radnici. Nenalezli jsme žádné doklady o tom, že by byl projekt konzultován s poskytovatelem dotace, zahájili jsme tedy jednání se SFDI až v této fázi. Jakkoliv nám to již hotové podklady zkomplikovaly (např. zcela nereálný cenový rozpočet), nakonec se podařilo získat stoprocentní dotaci.

BUDOVÁNÍ ZÁPADNÍHO OBCHVATU A NOVÉHO MOSTU PŘES LABE - Jde o finančně mimořádně náročný projekt. Proběhlo několik jednání se Středočeským krajem. Podle vyjádření kraje by jen most přes Labe stál kolem miliardy korun, v tuto chvíli taková investice nepřichází v úvahu a minimálně deset let nebude tato stavba prioritou. My ale budeme dále vyvíjet tlak na kraj v otázce zbudování navazujícího obchvatu, jako nezbytného kroku pro zklidnění dopravy ve městě.

REVITALIZACE SÍDLIŠTĚ JANKOVICE - Dokončuje se první etapa, zbývá vysadit plánovanou zeleň. Druhá etapa bude zahájena letos na jaře. Revitalizace je rozdělena celkem do pěti etap. Jde o úspěšnou misi, která je naplno v běhu.

USNADNĚNÍ POHYBU CYKLISTŮ PO MĚSTĚ - Pokračuje projektování levobřežní cyklostezky. Ta má na straně Zálabí procházet pod novou lávkou a kamenným mostem, kde naváže na Ostrov. Cyklisté se nebudou muset pohybovat na frekventované silnici. V současné době tipujeme podél cyklostezky místa na dobíjecí stanice pro elektrokola. Podporujeme vznik teras u Staré rybárny, přilehlá cyklostezka se tak uvolní a bude bezpečnější. V rámci budování přístaviště dojde k obnově povrchu cyklostezky Na Přístavě. Je hotový projekt cyklostezky za lávkou přes Vala u Hasičárny.

MĚSTSKÁ POLICIE - Odmítli jsme plánované stěhování městské policie do budovy starého úřadu. Byl by to krok špatným směrem. Podařilo se zachovat a rozšířit služebnu v budově radnice. Městská policie je stabilizována, máme nového vrchního strážníka a nové členy týmu. Výstroj obohatily osobní kamery. Strážníci obnovili již osvědčené programy a vyhledávají aktivně nové preventivní programy i příslušné dotační tituly. Fungují součinnostní porady s Policií ČR, více k tématu viz ohlédnutí Simony Lazarové na straně 3.

NÁPRAVA DOPRAVNÍHO ZNAČENÍ A PARKOVÁNÍ - (centrum, Lipová, chybějící zastávky MHD). Dochází k plánovanému procházení ulic, podněty jsou předávány dopravní komisi. Postupně dáváme pokyny Technickým službám k sjednání nápravy zmatečného značení. Nedostatky řeší v součinnosti městská i státní policie a odbor dopravy. Součástí projektu kruhových křižovatek je i nová autobusová zastávka u nemocnice, po které občané volali. Vznikne také autobusová zastávka u Magny. Občanům v Lipové ulici jsme nabídli dobudování chodníku, návrh byl odmítnut. Město tedy alespoň zakoupilo květináče na okapové chodníčky, aby bránily vstupu.

PŘEMÍSTĚNÍ FARMÁŘSKÝCH TRHŮ - Původně navrhované místo, terasy za Eliškou, svým technickým stavem zatížení provozem trhů bohužel nedovolí. Aktuální pandemická situace utlumila konání trhů, doprava je plynulá. Svoji roli hraje i nově vybudovaný kruhový objezd na Boleslavské. Prověřujeme jiné alternativy přesunu.

VÍCE FINANCÍ PRO OPRAVY KOMUNIKACÍ - Nově nastavena je metodika spolupráce dotčených subjektů. V případě oprav komunikací dochází k oslovení majitelů všech sítí, zda neplánují opravy v příslušných lokalitách. Do rozpočtu pro Technické služby se podařilo prosadit o milion korun navíc. A to právě na souvislé opravy komunikací města. TS se správou majetku se nad plánem oprav scházejí počátkem roku, hodnotí aktuální technický stav po zimě a v té době plánují opravy. Za zmínku stojí, že Technické služby mají k dispozici také nový Infraset, kterým mohou operativně vyspravit akutní defekty na vozovce. Ve městě je třeba rozlišovat, které silnice patří městu a které kraji. Všechny hlavní tahy patří kraji.

PODPORA DOSTUPNOSTI ZDRAVOTNÍ PÉČE - Naše nemocnice má nové vedení, tato velmi bouřlivě diskutovaná změna byla jednoznačně krokem správným směrem. Napravují se zjištěné nedostatky z let minulých. Oproti předchozímu stavu se zlepšila i ekonomika nemocnice. Konečně máme strategický plán rozvoje, areál prochází obnovou, nabídka zdravotních služeb se rozšiřuje. Nemocnice prokazuje svou dobrou kondici i zvládáním nových výzev v aktuální nelehké době.

MĚSTO A MÍSTNÍ PODNIKATELÉ - Projekt Nymburáci Nymburákům už se rozběhl, jen se nyní nachází v útlumu kvůli koronaviru. Nejde jen o peníze a finanční podporu akcí, ale o aktivní spolupráci. Projekt se bude rozvíjet podle potřeb za pochodu. Chceme, aby naši podnikatelé byli vidět.

OCHRANA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ -Systém AirQ na sledování kvality ovzduší je plně zprovozněn. Uvádíme na pravou míru šířené dezinformace, chystáme na téma stavu ovzduší ve městě veřejnou besedu s odborníky. V areálu naší mateřské školy je tento rok umístěna monitorovací stanice kvality ovzduší, vyjednali jsme její zapůjčení od kraje. Pro pozemky v severní zóně se podařilo najít zájemce, který by byl i jejich konečným uživatelem, ten provozuje sklady s ovocem, obavy z nového zatížení ovzduší tedy nehrozí. Změnili jsme nastavenou strategii třídění odpadů, ty budou nově tříděny přímo u domů. Máme vysoutěženou dodávku nových nádob do domácností a na ně jsme získali dotaci. Sběrná místa jsme vybavili nádobami na kov, tuky a oleje. Spuštěn byl program podpory kastrace koček. Na kulturní akce město připravilo vlastní vratné kelímky.

Věž č. 2 – OBČAN PATRIOT, MÁME BÝT NA CO HRDÍ

CITLIVÁ REKONSTRUKCE KOSTELNÍHO NÁMĚSTÍ, KAPLANKY, KAPLE SV. JANA NEPOMUCKÉHO - Stále je naším cílem omezit parkování na Kostelním náměstí, strážníci opakovaně řeší neukázněné parkující. Pomoci by měla připravovaná změna systému parkování v této lokalitě a vyhrazení prostoru pouze pro pěší. Na Kaplanku máme zpracovanou studii, smlouva na zhotovení projektové dokumentace je před podpisem. Kaple sv. Jana Nepomuckého se opravuje na etapy, letos opět požádáme o dotace. Proveden byl průzkum podzemních prostor. Vnitřní omítky prošly odsolením a čeká je konečná úprava. Do kaple se díky jednání scírkví vrátí původní oltářní obraz. Farní rada tento krok předběžně schválila.

ZPŘÍSTUPNĚNÍ PAMÁTEK A PRŮVODCOVSKÉ SLUŽBY - Také tato vize ožila naplno. Došlo k zavedení průvodcovských služeb, procházka městem s výkladem má velký úspěch, dokonce u samotných Nymburáků. Těšíme se, až skončí nouzový stav a průvodci zase obnoví svou službu. Vybavujeme tureckou věž a plánujeme její častější otevření. Stejně tak pravěká mohyla bude více otevřená veřejnosti.

NÁVRAT TRADIC - Zavedli jsme adventní oslavy po čtyři týdny, s bohatým programem, občerstvením a sousedským potkáváním. Vrátili jsme po padesáti letech do města masopust, který se setkal s velkým ohlasem veřejnosti. Ples města i posvícení jsme pojali mnohem pestřeji. Akce jsme pečlivě připravili, většinu z nich jsme ale bohužel museli kvůli pandemii zrušit.

ZELEŇ VE MĚSTĚ - Využíváme služeb poradce pro zeleň. Dokončena je pasportizace zeleně, tento pasport chystáme zveřejnit na webu. Každý tak zjistí, kde a z jakého důvodu dochází k zásahům. V březnu jsme zahájili I. etapu „Revitalizace zeleně ve městě“, která znamená rozsáhlou akci kácení a poté výsadby v oblasti cyklostezky. Na projekt jsme získali dotaci. V rámci rekonstrukce chodníků na náměstí byly vysázeny namísto zpola mrtvých kulovitých třešní odolné akáty. Pod nimi budou růst traviny a květiny. Na několika místech ve městě jsme do trávy zasadili cibuloviny. Veřejnost si oblíbila ostrůvky přírodního trávníku s vysázenými lučními květy. Do již rozeběhnutého projektu Na Rejdišti jsme zasáhli a zaměnili nevhodné dřeviny za vhodnější a odolnější pro danou lokalitu.

UCELENÁ PROPAGACE PAMÁTEK A AKCÍ - Vstoupili jsme do spolku Pojizeří-Polabí, kde město prezentujeme. Stolní kalendář po dva roky představil krásná zákoutí města objektivem místních fotografů, loni také obsahoval plánované akce (mnoho se jich neuskutečnilo z důvodu vládních opatření). Nadále vychází kulturní měsíčník, Zpravodaj, akce jsou prezentovány na plakátech i na stránkách NKC a TICu. Vydávali jsme Kalendárium s přehledným soupisem připravovaných akcí. Dnešní doba těmto aktivitám nepřeje, ale my jsme připraveni.

ZPŘÍSTUPNĚNÍ KOSTELNÍ VĚŽE - Usilovně pracujeme na tom, aby se rekonstrukce věže a následné zpřístupnění památky nabízející úžasný výhled na město stala skutečností. Náš starosta zaplatil projektovou dokumentaci, od které se mohla rekonstrukce odrazit. Následně byla vypsána veřejná sbírka. Projekt spuštěný v březnu 2021 (Adopce schodu ve věži) přináší další finance na transparentní účet, kde je nyní téměř 450 tisíc korun.

POKRAČUJE SPOLUPRÁCE S PARTNERSKÝMI MĚSTY - Pokračuje spolupráce s německým Neuruppinem, kde díky partnerství našich měst ochutnali naše Postřižinské pivo. Fungovala nabídka zlevněných pobytů pro Nymburáky v Porto San Giorgio. Se zástupci ruského Mytišči jsme i nyní ve spojení on-line.

PŘIPOMÍNÁNÍ OSOBNOSTÍ NAŠEHO MĚSTA - Osobnosti si připomínáme ve Zpravodaji pravidelně ve zvláštní rubrice. Loni jsme vydali výpravnou knihu o malíři Janu Dědinovi. Nymburských lvů se dočkali další naší významní občané. Výstavu u příležitosti významného životního jubilea měl malíř Jan Vorlíček. Díky spolupráci se studenty gymnázia se v Nymburce objeví první Kameny zmizelých. Tento projekt plně podporujeme.

Věž č. 3 – OBČAN A VOLNÝ ČAS

PLAVECKÝ BAZÉN - Stávající zavřený bazén jsme provizorně opravili a zprovoznili. Plavecké oddíly mají kde trénovat. Studie určila novou podobu plaveckého bazénu v lokalitě za zimním stadionem, projektová dokumentace se zpracovává. Jde o velkou investici, která významně ovlivní využití volného času ve městě napříč všemi věkovými skupinami.

ZIMNÍ STADION - Jednáme o jeho převzetí do majetku města od současného majitele. Máme představu o možném způsobu jeho rekonstrukce.

PROJEKT HŘIŠTĚ R.A.F. - Další velká investice. Hledáme dotační titul, který umožní hotový projekt uskutečnit.

PROPOJENÍ STÁVAJÍCÍCH CYKLOSTEZEK - Je rozpracována projektová dokumentace na napojení cyklostezky na Zálabí tak, aby cyklisté nemuseli překonávat frekventovanou silnici. V současné době se k věci vyjadřují dotčené orgány včetně Povodí Labe. Oba břehy jsme spojili novou bezbariérovou lávkou přes zdymadlo.

VYHLEDÁNÍ VHODNÉ LOKALITY A ZBUDOVÁNÍ PSÍHO PARKU - Park se stává skutečností. Psí park vzniká v lokalitě u separačního dvora. Projekt zafinancuje Středočeský kraj, uspěli jsme stímto nápadem v jeho participativním rozpočtu.

ZAHÁJENÍ DISKUZE O PŘEMĚNĚ ZÁCHYTNÝCH KOTCŮ NA ÚTULEK PRO PSY - O psy se v současnosti starají městští strážníci i pracovníci VaKu. Víkendy jsou personálně zajištěny. Pro zvířata v útulcích začalo město pořádat vánoční sbírku, která má velký ohlas a úspěch u veřejnosti.

ODSTAVNÉ PARKOVIŠTĚ MIMO CENTRUM S NÁVAZNOSTÍ NA CYKLOSTEZKU - Na straně centra města máme parkoviště Pod Eliškou, rozpracovali jsme studii možné podoby vícepatrového parkoviště, s dalšími kroky čekáme na dokončení lávky přes Labe. Druhá strana je problém. Architekt města vytipoval možné místo v Kovanické ulici, ale jde o myšlenku, na které je třeba dále pracovat.

AREÁL VESLÁK A LETNÍ PLOVÁRNA - Vizualizace plánovaných úprav na Vesláku je hotová, brzy s ní seznámíme veřejnost. Jednáme o úpravě břehů a instalaci plovoucího mola na Zálabí se zhotovitelem lávky (firmou Hochtief) o možném zásahu do břehu s přítomnou technikou. Vyjádřit se k tomu ale musí Povodí Labe, předběžný souhlas už máme.

OŽIVENÍ BŘEHŮ LABE, PARKŮ A DALŠÍCH MÍST PRAVIDELNÝMI AKCEMI - To se stalo, uskutečnila se představení pro děti v přírodě, cvičení v parku Pod Hradbami, jóga na Špičce aj. Špičku jsme si od Povodí Labe pronajali za symbolickou jednu korunu. V letošním roce jsme obnovili fit stezku v parku Na Ostrově atd.

PODPORA KULTURNÍCH, SPOLEČENSKÝCH A SPORTOVNÍCH AKCÍ - Tady bychom jmenovali dlouho, za všechny tedy uveďme Špičkové léto, na Špičce také jóga, posilování, Food festival, akce s trampolínami, malé koncerty, tradiční akce jako Posvícení, Dračí lodě atd. Nově novoroční videomapping, Masopust, Advent. Přidali jsme hledání andílků, sportovní dny atd. Loňský advent jsme připravili vzhledem k okolnostem alespoň on-line po čtyři víkendy.

PODPORUJEME ZACHOVÁNÍ HŘIŠTĚ TJ SOKOL DRAHELICE -- Hřiště zůstane zachováno v původním místě. V současné době je dokončena vodovodní a kanalizační přípojka. Zpracovává se projekt na výstavbu nových šaten.

Věž č. 4 – OBČAN A RADNICE

UVEŘEJŇOVÁNÍ SROZUMITELNÝCH A PŘEHLEDNÝCH INFORMACÍ, WEB MĚSTA - S naším odborem informatiky pracujeme na nové podobě webu. Současná doba si vyžádala velmi intenzivní informování občanů, to se děje prostřednictvím facebooku města, sekce Krátce z města či Aktualit. Nově jsme zpřístupnili pasport odpadového hospodářství. Zpravodaj obdržel významná ocenění v rámci kraje i republiky, je důležitým informačním médiem pro ty občany, kteří nemají přístup k internetu. Kombinujeme informování prostřednictvím internetu, letáků, rozhlasu i SMS zpráv.

VĚTŠÍ TRANSPARENTNOST - Byl zveřejněn předpis k zadávání veřejných zakázek. Sbírkové účty jsou transparentní a každý může kdykoli zkontrolovat jejich stav. Pro veřejný přehled o investicích města jsme na webu zřídili sekci „Projekty města“ – tady si občané mohou najít informace, co se buduje a v jakém stavu se investice nachází.

EFEKTIVNĚJŠÍ HOSPODAŘENÍ S MAJETKEM MĚSTA, STRATEGICKÁ PLÁNOVÁNÍ S OHLEDEM NA DOTACE - Máme zásobník investičních akcí, to znamená připravené akce, které nejsou v této chvíli prioritou. V případě, že se objeví vhodný dotační titul, můžeme akci realizovat. Vícezdrojovým financováním tak nezatížíme výrazně rozpočet města. Dotaci se podařilo získat např. na lávku přes zdymadlo, hlavní lávku přes Labe, školní zahradu u ZŠ Letců R.A.F., třetí etapu zahrady u MŠ Větrník, nádoby na tříděný odpad, provoz přívozu Blanice, Portál občana a Úřední desku atd. Dotace přímo z pokladny města procházejí důraznější kontrolou při čerpání. Nově máme schválený Strategický plán rozvoje města do roku 2025.

UMOŽNÍME OBČANŮM ROZHODOVAT O ČÁSTI FINANCÍ MĚSTA - Rozjeli jsme participativní rozpočet, občané hlasováním vybrali název „Nymburský měšec“. V této fázi máme k dispozici několik projektů, o nichž rozhodnou občané hlasováním. Vše na www.nymburskymesec.cz.

ZAJIŠTĚNÍ VĚTŠÍ VSTŘÍCNOSTI A SNADNĚJŠÍ KOMUNIKACE S ÚŘADEM A VEDENÍM MĚSTA - Obnovili jsme pravidelné Pátky se starostou. Bohužel, pandemie koronaviru nastavila živým setkáním červenou. Až se situace zlepší, opět rádi přijmeme pozvání na akce, kde jsme lidem blíž, ať jde oseniory, školy nebo kulturní události. Ke komunikaci mohou nyní občané využívat dostupné kontakty a omezené úřední hodiny. Mohou také využít aplikaci Hlášení závad. Už dávno neslouží jen pro oznámení závad, ale občané sem vkládají i návrhy a nápady. Vyhlašujeme ankety, v nichž se ptáme občanů na jejich názor (viz např. anketu k hlavnímu nádraží). Rádi bychom se vrátili k zavedeným diskusím v lokalitách, které čekají změny azásahy. Získali jsme dotaci na „Portál občana“ a elektronickou úřední desku.

VYTVOŘENÍ STUDENTSKÝCH A SENIORSKÝCH KOMISÍ PRO PŘIJÍMÁNÍ PODNĚTŮ - Určitě zmíníme Studentské zastupitelstvo. Z tohoto fiktivního zasedání vzešlo několik nápadů, některé z nich jsou zrealizovány. Byli jsme přítomni vzniku studentské komise a těšíme se na dobu, kdy se k tomuto tématu opět vrátíme.

JEDNOZNAČNÉ VYMEZENÍ KOMPETENCÍ PŘÍSPĚVKOVÝCH ORGANIZACÍ VŮČI ZŘIZOVATELI - Upravili jsme zřizovací listiny a zhotovili dodatky k vnitřnímu předpisu města, který upravuje zadávání veřejných zakázek. Dle tohoto dodatku je předpis města závazný i pro organizace zřizované městem Nymburk. Příspěvkové organizace si mohou vyhotovit vlastní vnitřní předpis o zadávání veřejných zakázek, ale ten musí být projednán a schválen radou města. Záměrem tohoto kroku bylo nastavení jednotného přístupu k zadávání zakázek a kontrolního mechanismu, který spočívá v povinnosti příspěvkových organizací nechat projednat a schválit zadávací dokumentaci VZ a výsledek výběrového řízení od určitého limitu radou města.

Věž č. 5 – OBČAN JUNIOR

ZAVEDENÍ PRAVIDELNÝCH MULTIOBOROVÝCH SPORTOVNÍCH DNŮ - Náš Den pro sport přešel pod město. Těšíme se, až jej budeme zase moci uspořádat a sportovní kluby opět představí nabídku svých aktivit v jeden čas a na jednom místě. Každý žák či student si bude moci vyzkoušet, co ho baví a jaký sport ho osloví.

ZPESTŘENÍ NABÍDKY VOLNOČASOVÝCH AKTIVIT PRO STARŠÍ DĚTI A MLÁDEŽ - Vzniká nové hřiště u ZŠ Tyršova, jedná se o první krok k plánované přeměně hasičárny a k vybudování skateparku. Kdyby se jako první budoval skatepark, stavební úpravy by připravily žáky ZŠ Tyršova o jejich aktuální sportoviště. Proto tato posloupnost. Obnovena je fit stezka na Ostrově. Městští strážníci chtějí vybudovat venkovní posilovnu pro veřejnost jako vlastní aktivitu. Wifi zóna už měla být hotová, pracovali jsme na ní, a dokonce dostali dotaci. Bohužel se ukázalo, že z dlouhodobého hlediska není projekt pro město výhodný. Proto sami zřizujeme ve městě body s volným internetem, první je u TICu. Město odkoupilo od obce Dvory pozemky na Všechlapském vrchu. Plánujeme zpracování vizualizace podoby této lokality, kde by mělo vzniknout multifunkční hřiště, dětský koutek a relaxační část s ohništěm.

JESLE PRO NEJMENŠÍ - Nabídka existuje. Jako první byli osloveni zaměstnavatelé, ale zájem je minimální. Možná je to nový (a správný) trend, že maminky nechtějí péči o nejmenší přenechat jeslím. Stávající poptávka na péči o děti od 1 roku je pokryta nabídkou soukromých subjektů (např. Voděnka). Jinak to ovšem vypadá se zájmem o místa ve školkách a školách, tam máme kapacity vyčerpány a řešíme věc s ohledem na budoucnost. V zásobníku akcí máme novou školku Růženka na Zálabí.

ROZŠÍŘENÍ PROJEKTU RADNICE DĚTEM - Chceme ze současného týdne pro děti udělat dva týdny. První věnujeme např. sportu, druhý pak relaxaci (kino, pohádky, čtení atd.). Akce byla naplánována, ale vzhledem k situaci v zemi zrušena.

HARMONIZACE SYSTÉMU POSKYTOVÁNÍ DOTACÍ A GRANTŮ PRO KLUBY, CENTRA A SDRUŽENÍ - Komise si vzaly jako úkol zajistit systém pro rozdělování dotací, který by byl jednoduchý a přitom spravedlivý. Zavedli jsme důslednější kontrolu vykazování čerpání dotací, včetně fotodokumentace. Na to bude brán zřetel další rok. Primárně chceme podporovat sportovní kluby dětí. Nově byl zřízen post sportovního referenta.

Věž č. 6 – OBČAN SENIOR

VYUŽITÍ ZNALOSTÍ A ZKUŠENOSTÍ AKTIVNÍCH SENIORŮ PŘI AKCÍCH - Městská knihovna pořádá v rámci celoživotního vzdělávání kurzy Akademie třetího věku, velmi oblíbenou aktivitu zaměřenou na historii. Podobně Střední zdravotnická škola nabízí seniorům 65+ v rámci Akademie třetího věku vzdělávání v oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Naše „mladé“ seniory a zkušené znalce místopisu jsme zapojili do průvodcovské činnosti, kde mají výtečné ohlasy. Těšíme se, až budou moci opět vyrazit s turisty do města.

VÝZNAMNÁ JUBILEA NEJSTARŠÍCH SPOLUOBČANŮ - Posíláme gratulační listy sedmdesátníkům a osmdesátníkům. Při 90. narozeninách a pak každých pět let chodíme přát z radnice osobně, což je příjemná záležitost pro nás i oslavence. Pro jubilanty jsme pořádali každé tři měsíce promítání v místním kině, s popovídáním a malým občerstvením. Těšíme se, až situace s pandemií opět dovolí společné akce a návštěvy.

ZLEPŠOVÁNÍ SERVISU A NABÍDKY SLUŽEB PRO SENIORY - Naše akce na podporu taxi pro seniory ChariCar funguje. Myslíme také na ty, kteří potřebují trvalou péči, a v nemocnici jsme vybudovali oddělení dlouhodobě nemocných. V době první vlny pandemie koronaviru jsme rozvezli tehdy nedostupnou dezinfekci seniorům do domácností. V této době se snažíme zajistit občanům servis při obstarání registrace a rezervace očkování proti Covid-19. Ve zřízeném očkovacím centru poskytujeme klientům maximální pohodlí.

PROPOJOVÁNÍ GENERACÍ - Žáci a studenti Střední zdravotnické školy uspořádali již 2x vánoční odpoledne pro obyvatele Penzionu Panorama. Setkání bylo spojené s ochutnávkou vánočního nealkoholického punče. Společně vyráběli vánoční dekorace, studenti si pod dohledem obyvatelek penzionu vyzkoušeli některé ruční práce, např. háčkování, pletení či drhání. Všichni společně si připomněli vánoční zvyky a zazpívali koledy. Loni plánovaná akce nemohla být uskutečněna, rozhodně s ní ale počítáme v lepších časech.

ROZŠÍŘENÍ PROJEKTU RADNICE SENIORŮM - Loni jsme připravili první Ples seniorů. Podle ohlasů má tato myšlenka velký potenciál a naši senioři se těšili. Akce byla zrušena kvůli opatřením vlády, ale rozhodně s ní počítáme.

ZAVEDENÍ PRAVIDELNÝCH POSEZENÍ S HUDBOU - Ve městě funguje akce Čas na čaj, nyní už pravidelné setkávání. Připravili jsme pro seniory řadu akcí, které musely být bohužel zrušeny. Akce pro seniory připravujeme přímo pod hlavičkou našeho uskupení Nymburk s klidem. Zorganizovali jsme Nymburský Den Žen, Podzimní setkání a Adventní večírek. Loňský rok jsme tyto akce připravili bohatší o zkušenost, kterou jsme měli. Bohužel, musely být zrušeny.

Copyright © 2024 Nymburk s klidem