Naše akce

 

Náš první koncert  22.9. 2018

 
  

(TURBO, Telegraf, Nespoutaní Hoši Official, Krejčík Honza)

Řekli jsme si, proč to nezkusit… v pár lidech zorganizovat koncert. Něco, co z nás nikdo předtím nikdy nedělal. Bylo to hektických pár měsíců příprav, dohodnout kapely a celý ten cirkus okolo. Na nic nezapomenout a pak sledovat s obavami předpovědi počasí a doufat, že lidé přijdou a budou spokojeni. Ano, potřebovali jsme sehnat nějaké sponzory a také jsme je sehnali a patří jim velké poděkování.

Dopředu nás kolikrát hnala i ochota lidí, kteří nabízeli nezištně svou pomoc. A díky nim jsme nemuseli platit za plakáty ani za výlepové plochy, protože nám dali plakát do výlohy, vzdali se honoráře za vystoupení, půjčili a postavili zázemí pro kapely, navařili pro ně jídlo, darovali sud a nealko a pak u něj celý den stáli a občerstvovali žíznivé, zapůjčili lavice před podium, zapůjčili podium, zajistili pořadatelskou službu nebo zdravotníka, zapůjčili skákací hrad a hlídali u něj rozjásané děti…

Obrovskou motivací nám ale bylo i neuvěřitelné osobní nasazení Tomáše Macha, pro kterého byl tento koncert takový splněný sen. Nejen v rámci příprav, ale i samotné akce, kdy přes 5 hodin pomáhal stavět v pátek stage a také ji pak v sobotu do půl třetí do rána zase pomáhal osobně bourat.

Spousta z nás ten večer usínala s pocitem, že když tenhle člověk něco chce a jde si za tím, tak se mu to prostě podaří. Naše díky tak patří i jemu, protože pohled na ty stovky lidí, na zaplněný prostor pod hradbami, skoro až vháněl slzy do očí a byl nám všem velikou odměnou. Jsme rádi, že jsme společně s vámi u toho mohli být a že můžeme Tomášovi na jeho cestě pomáhat.

Tým NSK 

Odkaz na fotogralerii

  
     
     
 

Cvičení pod hradbami  11.8. 2018

 
  

Dvakrát jsme se sešli při Cvičení pod hradbami a pokaždé bylo počasí jak na objednávku. Poprvé jsme si užili ranních paprsků a podruhé protáhli tělo v záři zapadajícího slunce. 
Cvičební 1,5 hodinový blok byl rozdělen na část jógovou a část posilování středu těla. I proto byli k dispozici cvičitelé hned dva - „naše“ Vendy Pletková a přizvaný host jogín Pepa. Oběma patří velký dík a palce nahoru pro zdatné cvičence. 
Byli jsme velmi mile překvapeni, kolik lidí nabídka cvičení pod širým nebem oslovila. Je to pro nás potvrzením, že snaha o větší oživení nymburských parků podobnými akcemi má smysl. 
I proto se přímo na místě dohodla další bonusová hodina na měsíc září, o jejímž termínu budeme samozřejmě informovat. 
PS: Velmi nás potěšil i zájem o naše trika. Pokud jste nebyli mezi vylosovanými a přesto byste rádi sportovali S KLIDEM… nesmutněte, tombola bude i příště. :-) 

Odkaz na fotogralerii

  
     
     
 

Špičková tisícovka  20.7. 2018

 
  

Oslava 1000 fanoušků na Facebooku je za námi. Termín byl ve vaší režii, sami jste svým hlasováním rozhodli, kdy se uskuteční. Ostatní pak bylo na nás. Pozvali jsme vás na Špičku, jedno z dalších krásných nymburských míst s jedinečným výhledem, které plánujeme do budoucna více oživit. Nabídli nymburské pivo, výborné koláčky od SOU Stravon a dobroty od naší Alenky. Opekli si buřty, popovídali si, poznali se osobně… děkujeme všem, kteří dorazili a už teď se těšíme na další akci s vámi. :-)

Odkaz na fotogralerii

  
     
     
 

Den pro sport   19. 6. 2018

 
  

Den pro sport Během jediného dne se na Vesláku představila pestrá nabídka nymburských sportovních klubů. Děti i dospělí měli možnost si ozkoušet různorodé sporty a doufáme, že se nám podařilo, usnadnit jim rozhodování, který z nich si vybrat. Poděkování patří zástupcům klubů za nasazení, se kterým se příchozím věnovali. Dětské nadšení a jejich odpolední návraty svědčily o tom, že si den užily. A klobouk dolů i před dospěláky, kteří se s vervou vrhli na zkoušení neznámého.

Prezentované kluby:

- Krav maga - Krav Maga Nymburk

- Karate - Karate TJ Sokol Nymburk, Kolín 

- Stolní tenis -  Lokomotiva Nymburk 

- Basketbal: BA Nymburk 

- Nohejbal - Lokomotiva Nymburk

- nohejbal ženy

- Tenis - Tenisová škola Nymburk

- Hokej - NED Hockey Nymburk

- Street dance - Taneční studio PROMODANCE 

- Pole dance - Martina Kučerová 

- Plavání - SKP Nymburk, oddíl plavání 

Paddleboarding - Magna S.U.P Nymburk Veslování

Odkaz na fotogralerii

  
     
     
 

Den rodin - Minigolf   12. 5. 2018

 
  

Jen na pár hodin - otevřely se zamčené dveře minigolfového hřiště na Tyršáku. 
Ať již příchozí poháněla chuť vyzkoušet si tuto zábavu, soutěžní duch, sportovní nadšení a nebo melancholická touha zavzpomínat si na staré časy… všichni nakonec propadli kouzlu minimíčků. Turnajové klání o ceny bylo nakonec jen třešinkou na dortu celého odpoledne. Absolutní vítězkou s neuvěřitelným počtem 39 úderů se stala Radka Stehlíková, druhé místo obsadil pan Petr a o třetí příčku se podělili Páťa a Domča opět Stehlíkovi ;-)… zvláštní cenu poroty v seniorské kategorii obdržel pan Zdeněk. 
Za zapůjčení klíče velmi děkujeme Sportovnímu centru a za péči o žíznivé a hladové firmě Faldo.
Doufáme, že jste si odpoledne užili a těšíme se na viděnou na některé z našich dalších akcí.

Odkaz na fotogralerii

  
     
     
 

S klidem za úklidem   7. 4. 2018

 
  

Jedno dopoledne, jedno město… spousta pytlů s odpadem. ;-) 
Jako první se sluší poděkovat všem, kteří dorazili. Nejen za jejich ochotu strávit krásné slunečné dopoledne úklidem, ale i za nadšení, se kterým se tohoto úkolu zhostili. Poučeni o bezpečnosti a možných nástrahách úklidových akcí, mohli jsme zakrátko vyrazit na předem vytypované lokality. Ač v pracovních rukavicích, nejednali jsme s nepořádkem zrovna v rukavičkách. Na fotografiích můžete sami posoudit, že jsme občas našli doslova poklady. :-) Díky součinnosti s TS města byly nasbírané pytle s odpadem velmi záhy dopraveny tam, kam patří. 
V čase oběda se naše cesty zase sešly za školou a přišel čas odměňování. Čekaly na nás chutné chlebíčky od milé paní Jára Janíková z Lahudkařstvina Palackého, gulášek a pečená kolena od naší Alena Jeniková a samozřejmě nezbytné špekáčky. 
Vyhlášen byl vítěz nejkurioznějšího nálezu -slečna Leontýna, ale i všichni ostatní dostali drobné ceny útěchy a o diplomy byl nakonec zájem i mezi dospělými účastníky. :-)
Počasí bylo také doslova „za odměnu“ a tak trvalo pěkně dlouho, než jsme si zamávali a slíbili si na viděnou zase příště.

Odkaz na fotogralerii

  
     
     
 

NDŽ - Nymburský Den Žen  7. 3. 2018

 
  

Slavili jsme NDŽ!!! A nejedná se o překlep, protože ta naše oslava Dne žen byla prostě Nymburská. ;-) Všechny rozehřálo nejen předtančení dětí z taneční školy Easy Dance 2000, ale svůj velký podíl na tom měla hudební skupina K-Music, která doslova roztančila celý sál a ukázala, kolik v přítomných dříme energie. Hostem setkání byla i žena s podmanivým hlasem paní Eva Jurinová. Ale nejen zábava byla na programu, naše pozvání přijal a na spoustu zvídavých otázek odpovídal Ing. Martin Netolický, ředitel technických služeb Nymburk. 
Děkujeme všem, kteří přijali naše pozvání, a těšíme se na viděnou.

Odkaz na fotogralerii

  
     
     
 

Reprezentační ples obcí a měst nymburského regionu  2. 3. 2018

 
  

V pátek se tančilo i nadělovalo! Tomáš Mach stál před 5 lety u zrodu Reprezentačního plesu obcí a měst nymburského regionu a i nadále je jeho spoluorganizátorem. Výtěžek z letošního ročníku byl věnován gynekologicko-porodnickému oddělení nymburské nemocnice, jejíž podporu vnímáme jako velmi důležitou. Šek na 80 000,- korun tak putuje k těm nejmenším Nymburákům.;-) Všem, kteří se na přípravě večera podíleli, i za ně mnohokrát děkujeme. Doufáme, že se vám ples líbil alespoň tak jako nám a těšíme se na viděnou na jeho dalším ročníku.

Odkaz na fotogralerii

  
     
     
 

Setkání s Dr. Douglasem Rumlem  24. 12. 2017

 
  

Bylo nám ctí seznámit se s Dr. Douglasem Karlem Rumlem, synem JUDr. Karla Rumla. Ten prožil své dětství na Zálabí, roku 1947 odmaturoval na nymburském gymnáziu - Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce a poté nastoupil na právnickou fakultu v Praze, ze které byl ale po prověrkách roku 1949 vyloučen. Celých 38 let byl Karel Ruml veden v evidenci města jako „nezvěstný“ a to proto, že se mu podařilo 11. září 1951 emigrovat za dramatických okolností tzv. Vlakem Svobody. 
Nejprve žil v Kanadě a nakonec zakotvil v USA. Jeho sestra Eva emigrovala roku 1968 také a dlouhá léta byla primářkou dětské chirurgie ve fakultní nemocnici ve švýcarském Luzernu.
Rodiče Karla ani Evy se bohužel sametové revoluce nedožili. Sourozenci Rumlovi získali po roce 1989 v restituci vilu na Zálabí a dům na náměstí. Dům na náměstí věnovali sourozenci městu Nymburk.
Vilu darovali skautům, dnes nese název Tortuga - podle pojmenování klubovny, která se v podkroví vily nacházela v dobách fašistické okupace (Tortuga Nymburk ) 
V naší fotogalerii jsme použili i fotografie z knížky Z deníku Vlaku Svobody – knihy, ve které Karel Ruml neuvěřitelně čtivě, lidsky a skromně líčí deníkovou formou svou cestu na Svobodu.
Syn JUDr. Karla Rumla Douglas stále udržuje kontakt s naším městem, nejen že ho navštěvuje při svých cestách do ČR, ale každoročně sponzoruje činnost nymburských skautů a Centra pro všechny (Centrum pro všechny) . Nezbývá, než alespoň takto poděkovat za možnost setkat se s ním a s jeho milou ženou… a připomenout si osudy jeho rodiny. Jsme rádi, že se Nymburk může pochlubit takovými patrioty. 
Zdroje: 

https://www.databazeknih.cz/knihy/z-deniku-vlaku-svobody-196197
http://www.ncsml.org/exhibits/karel-ruml/
www stránky Gymnázia Bohumila Hrabala a skautského střediska Tortuga a pamětníci

Odkaz na fotogralerii

  
     
     
 

Adventní setkání pro seniory 11. 12. 2017 

 
  

Adventní setkání pro seniory proběhlo letos v naší režii a my doufáme, že vás to s námi bavilo alespoň tak, jako nás s vámi. :-) Věříme, že to nebylo naše poslední setkání a vážíme si vaší důvěry a té spousty podnětů ohledně zlepšení života v Nymburce, které jste nám svěřili. 
V neposlední řadě děkujeme Farní charita Nymburk za její projekt ChariTaxi na setkání prezentovaný, dětem ze ZUŠ Černohorského za navození té pravé předvánoční atmosféry a milému personálu restaurace Panorama.

Odkaz na fotogralerii

  
     
     
 

Akce pro Charitaxi 11. 11. 2017

 
  

Ochutnávka mladých vín na podporu Charitaxi je úspěšně za námi. Na účtu Farní charity Nymburk přibylo krásných 22 330,- Kč. 
Děkujeme paní senátorce Emilii Třískové, která si našla ve svém nabitém programu čas a přijela projekt podpořit. Dále Městské policii Nymburk, která mezi sebou vybrala a věnovala nemalou sumu a majitelce pozemku za to, že jsme mohli tuto akci uspořádat právě zde. Obrovský dík patří v neposlední řadě každému z vás. Jsme rádi, že jste dorazili a pomohli tak podpořit další fungování Charitaxi v našem městě. Bylo nám ctí být u toho. 
Tímto naše práce samozřejmě pouze začala. Jsme tu pro vás a pro vaše podněty, kde je potřeba pomáhat.

Odkaz na fotogralerii

  
     
     
 

Stolní tenis 21. 10. 2017

 
  

V sobotu 21.10.2017 uspořádala TJ Lokomotiva Nymburk, oddíl stolního tenisu, za finanční spoluúčasti Města Nymburk a ve spolupráci s iniciativou Nymburk s klidem další z turnajů ve stolním tenise. Turnaj se uskutečnil v letní sokolovně na Rémě a byl pořádán pro žáky všech nymburských škol. Turnaje se zúčastnilo 16 dětí ve třech kategoriích. V kategorii registrovaných žáků, v kategorii neregistrovaných mladších žáků a v kategorii neregistrovaných starších žáků zvítězili (v uvedeném pořadí) žáci Vydrová, Parvonič a Lukáš Folta. Děkujeme všem za účast, velká gratulace vítězům a těšíme se na další sportovní setkání. 

Odkaz na fotogralerii

  
     
     
Copyright © 2021 Nymburk s klidem