9. Michal Šípek

MICHAL ŠÍPEK

36 let, technik kvality v automobilovém průmyslu, bez politické příslušnosti, nymburský rodák.

Žiji v Nymburce po celý svůj život. Pracuji více než 10 let ve firmě vyrábějící díly pro automobilový průmysl, postupně jsem se vypracoval od základní pozice až po současné zajištění kvality. Mám dva velké koníčky, tím prvním je sport, rád si zaběhám, zahraju tenis, nohejbal a samozřejmě fotbal. Dlouhá léta jsme se mohli potkávat na Polabanu. Nicméně sport přijímám jako celek a jsem rád, že jeho podpora je ve městě vysoká, a to hlavně se zaměřením na děti. Druhým koníčkem je hudba, která mne provází životem od mládí a je jeho nedílnou součástí. Již v minulosti jsem měl ambice vstoupit do komunální politiky a dostal několik nabídek. Bohužel jsem se nedokázal zhlédnout v programu a vždy jsem raději odmítl, než abych pracoval pro něco, o čem nejsem přesvědčený. NSK jsem byl připraven podpořit již v roce 2018. Vize, kterou Tomáš Mach měl, pro mne byla tou, kterou jsem nedokázal jinde najít. Život ale napsal jinou, nejkrásnější kapitolu: rodičovství. Nyní cítím, že je znovu ten pravý čas, a protože dlouhodobě komunální politiku sleduji, vidím výsledky a věřím, že směr, který Nymburk s klidem nabral, je ten správný. Je směrován na občany města a toho chci být součástí.

1. Jste nymburský rodák/rodačka?

Ano, jsem nymburský rodák. V minulosti jsem trávil hodně času na služebních cestách v krásných českých í zahraničních městech, ale do Nymburka jsem se vždy vracel s velkou chutí!

2. 2. Které místo v Nymburce máte oblíbené a proč?

Může to znít jako „nymburské klišé“, ale park Pod hradbami, promenády kolem Labe, nebo park Na ostrově jsou místa, kde dokáži čerpat energii. Je to kus přírody v „ospalém“ městečku. Za poslední dobu jsem díky procházkám s kočárkem prošel Nymburk skrz na skrz a díky rodičovství jsou nově oblíbenými místy dětská hřiště. Nevěřili byste, kolik skvělých lidí zde můžete potkat.

3. Co si myslíš, že se v Nymburce za poslední roky povedlo?

Je toho hodně, nemocnice se modernizuje, dětská hřiště přibývají, díky navázání na práci předchozí radnice stojí nová lávka, kultura ve městě je bohatá a pestrá. V neposlední řadě musím zmínit městský bazén. Dlouhá léta se v podstatě jen tlachalo o starém, až nám skoro spadl na hlavu. Podporuji nový bazén a těším se na něj. Vidím, že je kladen důraz na přání a potřeby občanů a práce se neomezuje jen na nutné opravy. Nakonec nesmím zapomenout na revitalizaci Jankovic, i když teď to může být pro některé místní „otravné“, výsledek bude stát za to.

4. Co vidíš v současné době jako největší problém?

Město trápí a bude v budoucnu trápit stále se zvyšující doprava, to bude dřív nebo později stále aktuálnější téma. Velký problém je sama o sobě doba po pandemii. Bude třeba podpořit příchod firem, které posílí zaměstnanost, a podpořit obyvatele, kteří se vlivem této doby dostali do krajních situací. Přál bych si, a to je můj osobní názor, aby se opozice více zaměřila na práci pro občany, než své ego a plnění funkce opozice. Tím se nechci nikoho konkrétně dotknout a rád se v budoucnu přesvědčím o opaku.

5. Vzpomeneš si na něco, co tě v poslední době rozesmálo?

Když máte doma školkovou princeznu, není o vtipné situace nouze, to potvrdí každý rodič. A že to jsou kolikrát dny, kdy se vymýšlí blbosti, tupluje se to nesmysly a završují to kraviny….

MIchal Šípek

 

Copyright © 2024 Nymburk s klidem