14. Petr Spilka

Petr Spilka

38 let, ředitel pobočky prodejny stavebnin, bez politické příslušnosti, nováček na naší kandidátce.

Co se mé osoby týká, mám nejraději všechny sportovní akce a kulturní život, zejména ten pod hradbami. V posledních letech se v Nymburce hodně plánuje, buduje a opravuje, a to je pro mě dobré znamení, že naše město jde dopředu a nestagnuje. Samozřejmě bych uvítal ještě větší investice, ještě více zapracovat na získávání dotací, a tak přispět k intenzívnímu rozvoji města. Vzhledem k tomu, jak rychle v Nymburce rostou nové rodinné a bytové domy, je potřeba zajistit pro občany zázemí – školky, školy, nová sportoviště atd. To vše obnáší hodně úsilí. Když jsem poznával kolektiv NSK, zjistil jsem, že je to dobrá parta lidí, která dělá komunální politiku lidsky a od srdce. Vize a plány sdružení se mi líbí a myslím, že odvedli a ještě odvedou spoustu dobré práce.

1. Které místo v Nymburce máš oblíbené a proč?

Jednoznačně Park Ostrov. V ruchu aktivního města, kterým Nymburk bezesporu je, rád odpočívám na tomto klidném místě. Dokážu si tady vyčistit hlavu, srovnat myšlenky a zrelaxovat se v krásné a klidné přírodě jen par kroků od centra města.

2. Co si myslíš, že se v Nymburce za poslední roky povedlo?

Stavba nové lávky pro pěší, to je nejdůležitější projekt pro občany v poslední době. A jsem moc rád, že byl realizován v dané podobě a máme novou dominantu. Samozřejmě nelze mluvit jen o lávce. Působí na mne pozitivně, že probíhá velké množství investic, aby se nám tu žilo lépe, a to v mnoha ohledech. Velkou probíhající investicí, která je podle mne podařená, je revitalizace Jankovic a dětského hřiště. Z mého profesionálního pohledu je odváděna dobrá práce a město ji dobře řídí. Co mne hodně baví a za co jsem rád, je kulturní a společenské oživení prostoru kolem hradeb a Staré rybárny. Tahle místa mají hodně co ukázat a dát a já je vždy rád navštívím.

3. Co vidíš v současné době jako největší problém?

Víte, jsem hodně pozitivní člověk, který nehledá ze všeho nejvíc ty špatné věci. Vždy se snažím najít ty lepší stránky. Ve městě máme hodně možností pro sport a já bych byl rád, kdyby se podařila revitalizace hřiště ZŠ R.A.F. Zde by našlo prostor mnoho nadějných sportovců, také ti amatérští tam najdou své zázemí a lepší podmínky, protože talent je v každém z nás, jen se musí objevit. Samozřejmě můžeme mluvit o Zimním stadionu, který už město převzalo a plánuje se jeho rekonstrukce.

4. Vzpomeneš si na něco, co tě v poslední době rozesmálo?

Jak jsem říkal, jsem pozitivní člověk a snažím se držet úsměv na tváři co nejvíc. Když máte na věci pozitivní pohled, máte vždycky důvod se usmívat.

Petr SPILKA

 

Copyright © 2023 Nymburk s klidem