12. Marie Dudková

MARIE DUDKOVÁ, Dis.

44 let, porodní asistentka, bez politické příslušnosti, nováček na naší kandidátce. Nymburská rodačka.

V Nymburce jsem se narodila, navštěvovala MŠ, ZŠ Letců R.A.F. a Gymnázium Bohumila Hrabala. Po maturitě jsem si na chvilku odskočila na další studia do Prahy, abych se brzy vrátila zpět a nastoupila do Nemocnice Nymburk jako porodní asistentka. Dobře si uvědomuji, že být porodní asistentkou není jen profese, ale poslání… Svou práci mám moc ráda a jsem šťastná, že ji mohu vykonávat právě v nymburské porodnici, kde je možný individuální přístup k maminkám a kde se s naším týmem snažíme vytvořit co nejlepší atmosféru pro jeden z nejkrásnějších okamžiků v životě. Jelikož jsem v nemocnici přes 20 let a zažila jsem několik majitelů, mohu říci, že z hlediska prosperity a zachování péče byl převod na město dobrým krokem. Jako zaměstnanci pak vnímáme snahu současného vedení, za velké podpory města, posunout naši nemocnici vpřed. Jsem vdaná a spolu s manželem vychováváme tři děti. Všechny jsme vedli ke sportu, a proto vím, kolik máme v Nymburce šikovných a nadaných dětí a jak je důležité pro ně vytvořit dobré podmínky v kvalitním zázemí a především v kvalifikovaných trenérech, co je odborně povedou a budou pro ně vzorem, vštípí jim pokoru, smysl pro fair play, vzájemný respekt a hlavně lásku ke sportu. Dcery jsou na prahu dospělosti a doufám, že i když za chvilku vyletí z rodného hnízda, rády se do Nymburka vrátí. Mým životním heslem je: Když můžu, pomůžu a hlavně - s úsměvem jde všechno líp..… Byla jsem potěšena, když mě Tomáš Mach oslovil, zda chci být součástí týmu NSK. Je to parta pracovitých lidí se spoustu nápadů, energie a chuti neustále naše město dělat krásnějším a příjemnějším pro všechny generace. Je jen škoda, že mnoho akcí zhatila pandemie. Zároveň však odhalila, že jsou Nymburáci schopni držet spolu a s pomáhat tam, kde je třeba.

1. Které místo v Nymburce máš oblíbené a proč?

V Nymburce je spousta krásných míst. Samozřejmě Park Pod Hradbami, cyklostezka podél Labe, Park Ostrov, kde jsme během pandemie objevili spoustu mnou dosud nepoznaných míst.

2. Co si myslíš, že se v Nymburce za poslední roky povedlo?

Určitě přeměna sídlišť, vybudování dětských a sportovních hřišť, fontána v parku u Obecního domu. A právě práce během pandemie - ať již zapojení Nymburáků v péči o starší spoluobčany, rozvoz a výroba ochranných pomůcek, zřízení a pomoc v odběrových místech či v očkovacím centru. Dále jsem osobně velmi ráda, že město dotáhlo převod zimního stadionu, a doufám v jeho rychlou rekonstrukci. Je zde mnoho sportovců, kteří jsou velmi nadaní a bez ledové plochy nemohou vykonávat sport, který milují a kterému mnohé obětovali.

3. Co vidíš v současné době jako největší problém?

S rostoucím počtem obyvatel a „novou“ výstavbou nedostatečnou kapacitu mateřských školek, škol, dětských, praktických i odborných lékařů.

4. Vzpomeneš si na něco, co tě v poslední době rozesmálo?

Každý den se něčemu upřímně zasměji. Má rodina, kamarádi, kolegyně a kolegové jsou veselí lidé a o legraci s nimi není nouze. Úsměv sluší každému a rozzáří den.

Marie DUDKOVÁ

 

Copyright © 2024 Nymburk s klidem