10. Mgr. MARTINA KUČEROVÁ

Mgr. MARTINA KUČEROVÁ

46 let, ředitelka Centra pro všechny, trenérka, lektorka, bez politické příslušnosti, nováček na naší kandidátce. Rodačka z Městce Králové.

Mé jméno je Martina Kučerová a jsem taková ta náplava :-) Od září jsem podruhé opět Nymburačkou a vypadá to, že tu chvilku pobudu. Jsem maminkou dvou úžasných dětí, a tím pádem se můj svět točil okolo nich, a to od roku 2005. Proč tento rok tak zvýrazňuji? Ten samý rok totiž vzniklo Centrum pro všechny (CPV), volnočasová organizace, ve které jsem organizovala takové aktivity, které byly vhodné zejména i pro mé dvě malé ratolesti. Co na rodičovské dovolené asi tak dělat, když je to ta dovolená (?!?), a vy chcete svým dětem vykouzlit úsměv na rtech a přejete si, aby prožily nádherné dětství? Jsem moc ráda, že se to povedlo. A díky všem pracovním kolektivům CPV jsme na naší provozovně, ve skautském středisku Tortuga Zálabí, vykouzlili myslím mnohem více úsměvů. Jak ve tváři dětí, tak jejich maminek. Zahlédnout mě nadále můžete v Miniškolce Šikulka, v našich kroužcích či v kanceláři, a jsem vděčná, že se nám vždy povedlo reagovat na potřeby rodin. V čem se daří (a jsem ráda, že jsem toho stále součástí), je Pole studio Nymburk. Sport mě vždy životem doprovázel, v minulosti jsem lektorovala v Sokole, v DDM, v různých fi tkách, vedla jsem mraky pohybových kroužků a nymburské ženy mě asi nejvíc znají ve spojení s kurzy orientálního tance, aerobiku či brazilsko-kubánských tanců. Politika jako taková mě nikdy nelákala, žila jsem si vždy v poklidu mých sportovních a dětských bublin, ale v první vlně mého nymburského pobytu jsem se ocitla v Sociální komisi. Tato zkušenost mě obohatila, potěšila mé srdce speciálního pedagoga a holky pro všechno v CPV a musím říci, že si dodnes velmi vážím činnosti našeho Odboru sociálních věcí. Dnes mám více volného času, děti větší, chuť být u „toho“, když už jsem ta Nymburačka :-) Raději něco dávám a vracím, než beru, teď prostě přišel čas dát trošku své energie něčemu jinému a novému, když ostatní věci tak hezky běží.

1. Které místo v Nymburce máš oblíbené a proč?

Miluji stezky podél Labe, nejčastěji mě zde uvidíte na bruslích. A pak je to Veslák, prostě sportovec a nadšenec dětských aktivit se ve mě nezapře.

2. Co si myslíš, že se v Nymburce za poslední roky povedlo?

To je takových věcí, velkých projektů i malých drobností, že by stránka nestačila... Je třeba být vděčná za každou dokončenou věc i za každé vykročení. Ale nejvíc top mne určitě potěšila lávka, jako Zálabačka jsem se nemohla dočkat.

3. Co vidíš v současné době jako největší problém?

Tak za mě je to jednoznačně, samozřejmě lidsky i profesně, nedostatečná kapacita mateřských školek. Toto téma máme na talíři v CPV obden.

4. Vzpomeneš si na něco, co tě v poslední době rozesmálo?

Pro mě by byla těžší otázka vzpomenout si na něco, co mě nerozesmálo. Já mám pocit, že se směju pořád, všemu a se všemi. Ale hlavně jsem moc ráda, že se umím zasmát sama sobě a že lidi baví smát se se mnou.

Martina Kučerová

 

Copyright © 2023 Nymburk s klidem