1. Ing. TOMÁŠ MACH, Ph.D.

Ing. TOMÁŠ MACH, Ph.D.

53 let, starosta města Nymburka, bez politické příslušnosti. Pochází z Chrudimi. V Nymburce žije přes 30 let.

Moji milí Nymburáci, již 30 let jsem součástí našeho krásného města a je mi ctí být již podruhé jeho starostou. Jsem ženatý a doma mám včetně krásné manželky ještě dvě rošťandy, které mi dělají domov šťastným. Jsem typ člověka, který si velice váží mezilidských vztahů, můj styl života je na tom založen a bez domácího zázemí a spolehlivých přátel a kamarádů kolem sebe bych tuto funkci rozhodně nemohl vykonávat. Díky svým rodičům jsem mohl dosáhnout akademického titulu „Doktor technických věd“, za což jsem jim velice vděčný. Jsem týmový hráč a miluji výzvy. Podíváte-li se na naši letošní kandidátní listinu, na naše kandidáty, jsem opravdu velice hrdý na to, že mohu stát v čele těchto osobností, za kterými je již teď vidět spousta odvedené práce. Skvělý tým, na který jsem pyšný, a kde všichni mají moji plnou důvěru. Je za námi spousta splněných úkolů, které společně můžeme odšktnout, ale je před námi i řada vytčených cílů, které bychom společně s Vámi chtěli v dalším období realizovat. Že to jde, již víte. Podpořte nás a vězte, že tento tým to rozhodně dokáže.

1. Co stojí za tvým rozhodnutím kandidovat do voleb i v letošním roce?

Odpověď je jednoduchá. Každý soudný Nymburák, rozhlédne-li se kolem sebe, musí vidět, že naše město prochází proměnou. Některé projekty jsou vidět méně, jiné více a mnoha lidem musíme splnit sliby, které jsme jim osobně dali. Vrátím-li se zpátky k otázce, tak je to jednoznačně dokončení velkých projektů, do kterých jsme s kolegy investovali mnoho energie, a které si Nymburáci zaslouží. Samozřejmě mám na mysli rekonstrukci zimního stadionu, výstavbu nového plaveckého bazénu a dokončení modernizace naší nemocnice, která mi dělá obrovskou radost. Byl bych velice rád, kdybychom mohli rozdělanou práci dokončit a být u toho.

2. Čemu jsi v minulých čtyřech letech osobně věnoval/la největší pozornost. Co je tvojí srdcovou záležitostí?

Proberu-li zpětně zápisy ze společných schůzí a schůzek, tak převažují poznámky z velkých projektů: dokončení projektů obou lávek a zajištění jejich financování, vyhotovení projektu a soutěžení zhotovitele nového bazénu, převzetí zimního stadionu do majetku města, nastavení strategie a modernizace nemocnice, zahájení jednotlivých etap revitalizace sídliště Jankovice atd. Běžný život nás všech se ale skládá z malých střípků, každodenních radostí, a ty jsou pro mne osobně možná ještě důležitější. Proto se věnovala velká pozornost i těm zdánlivě menším projektům – zpřístupnění věže kostela sv. Jiljí, rekonstrukce fontány či propojení hradebních věží s krásnou vyhlídkou. A moje srdcovka: Nymburk je přeci městem sportu, já sám velice rád sportuji a udělám vše pro to, aby bylo ve městě kvalitní zázemí pro sportovce. Na mysli nemám pouze ty vrcholové, ale především děti a mládež, amatérské sportovce, kteří se chtějí jen tak protáhnout nebo „udělat žízeň na jedno pivo“. A o tom ten život přeci je.

3. Jakému tématu chceš ty osobně především věnovat energii v dalších letech?

Aktuální velké projekty, o kterých jsem již hovořil a které jsou již rozjeté, budou nejen moji energii ještě notně potřebovat. Zároveň jsou ale důkazem, že sliby voličům plníme, i když cesta ke konci každého projektu je někdy trnitá. Jelikož naše město má fixovanou cenu el. energie do konce tohoto roku, osobně nyní věnuji největší energii zajištění těchto služeb na příští období tak, aby to neohrozilo chod našeho města včetně všech přidružených organizací, škol, školek, nemocnice a nyní i převzatého zimního stadionu. To je nyní úkol číslo jedna. Chodím hodně mezi lidi, vnímám zpětnou vazbu a vy sami určujete a dáváte směr rozvoji našeho města. Chci, aby naše město vzkvétalo dál. Víme, jak na to (umíme to), stačí pokračovat. 

Ing. TOMÁŠ MACH, Ph.D.

 

Copyright © 2024 Nymburk s klidem